��. 81(2309), ���. ��VI, 5 - 9 ������� 2015 � | Начало | Архив | Реклама | За нас | Контакт |

eXTReMe Tracker

Монтана с трета загуба 0:2 от отбор от „Топ 3”
Монтана загуби и третата си среща от отбор от “Топ 3” и отново с 0:2. Гостуващия на стадион “Огоста” Левски стигна до трите точки с гол от дузпа на Роман Прохазка в 45-та мин. и на Божидар Краев в 71-та. мин. И при двете ситуации домакините имаха претенции - при първата, че няма нарушение на Пашов срещу Краев, а при втората - че играч на сините е бил в положение на засада и е влияел на играта.
Срещата започна с борба по целия терен без да има обаче опасни ситуации и пред двете врати. Първата по-сериозна такава стана чак в 18-та мин., когато след центриране отдясно на Прохазка топката рикошира в тялото на защитник и излезе покрай вратата. В 26-та мин. Георги Пашов центрира отдясно, а Имем Белаид изчисти с глава, последва бърза контраатака на гостите при която Божидар Краев бе изведен сам срещу вратаря, но би над напречната греда. В ответната атака същото стори и Борислав Балджийски от Монтана след пас на Пашов. В 31-та мин. главният съдия Цветан Кръстев спести жълт картон на Джереми де Нойер за нарушение срещу Балджийски. В 36-та мин. Живко Миланов проби по дясното крило, центрира на близката греда, там Прохазка стреля с глава, но вратарят Христо Иванов се хвърли и улови топката. Три минути по-късно Веселин Минев центрира отляво, но този път Оумар Диаби би с глава покрай вратата. В добавеното време на първото полувреме Левски получи дузпа, след като съдията видя нарушение на Георги Пашов срещу Божидар Краев в наказателното поле, а от бялата точка точен бе Роман Прохазка.
Второто полувреме треньорът Ферарио Спасов направи една смяна като на мястото на Йордан Тодоров влезе опитният Здравко Лазаров. В 59-та минута Прохазка центрира в наказателното поле към Живко Миланов, който стреля с глава, но вратарят Христо Иванов улови. Домакините пропуснаха златна възможност да изравнят резултата в 65-та мин. Тогава Алби Дости намери в наказателното поле Станислав Генчев, който вместо да шутира, реши да подава и това бе грешно решение. Последва контра на “сините” и Прохазка от малък ъгъл би встрани от вратата. В 67-та мин. Краев стреля по земята, но вратарят спаси. Четири минути по-късно стражът на монтанци бе безпомощен при удар на Краев, при който топката премина през куп от играчи и влезе в долния му ляв ъгъл. Пред него в положение на засада обаче бе Радослав Цонев, който пречеше на Христо Иванов, а според новите правила такава трябваше да бъде маркирана, но страничният рефер Христо Хаджийски не вдигна флага. До края на мача гостите изпуснаха да увеличат аванса си.
***
Монтана - Левски 0:2
Монтана: 1.Христо Иванов-кап., 26.Йордан Тодоров (46-77.Здравко Лазаров), 3.Иван Михов, 5.Асен Георгиев, 6.Христофор Хубчев, 25.Станислав Генчев (74-19.Матей Поплатник), 11.Борислав Балджийски, 8.Иван Минчев (61-10.Алби Дости), 15.Георги Ангелов, 17.Георги Пашов, 9.Атанас Илиев. Ст. треньор: Ферарио Спасов.
Левски: 29.Боян Йоргачевич, 3.Аймен Белаид, 8.Джереми Де Нойер, 10.Мигел Бедоя (68-21.Радослав Цонев), 11.Оумар Диаби (79-9.Атанас Курдов), 12.Божидар Краев, 14.Веселин Минев-кап. (88-4.Мики Орачев), 15.Роман Прохазка, 20.Живко Миланов, 30.Максимилиан Карнер, 70. Георги Костадинов. Ст. треньор: Стойчо Стоев.
Голмайстори: 0:1 Роман Прохазка (45+1-дузпа), 0:2 Божидар Краев (71).
Главен съдия: Цветан Кръстев.
Помощници: Александър Атанасов, Христо Хаджийски.
Допълнителни асистенти: Николай Йорданов, Стефан Апостолов.
Жълти картони: Георги Пашов (Монтана); Джереми Де Нойер, Божидар Краев, Роман Прохазка (Левски).
Стадион “Огоста”4500-зрители.
***
Стойчо Стоев: Дойдохме да спечелим трите точки
Наставникът на Левски Стойчо Стоев е категоричен, че отборът е дошъл, за да спечели и го е направил. Той смята, че има прогрес в представянето на водения от него тим. “Ние се стремим да контролираме играта, но бе трудно на този терен. Винаги, когато вкараш в последните минути, е много важно. Контролирахме и двете полувремена. Подценихме леко мача, на това отдавам и пропуските в края. Трябва да повишим ефективността пред гола. Аз съм търпелив треньор. Ние се развиваме - определено. От първия мач сме се развили много. Имаме и по-голямо самочувствие, футболистите са станали по-уверени, но не мога да кажа, че е достатъчно. Всеки мач ще е труден, когато си на върха. Искаш да победиш всеки следващ съперник и трябва да сме с нагласата за това във всяка среща”, заяви на пресконференцията след двубоя на стадион “Огоста” ст. треньорът на Левски.
***
Ферарио Спасов: Допускаме леки голове всеки мач
Старши треньорът на Монтана Ферарио Спасов не скри разочарованието си от загубата от Левски с 0:2. “Настройката преди мача беше по-различна от това, което показахме на терена. Прекалено сме респектирани и не мога да си го обясня, защото и ние имаме качествени футболисти. Без майсторство и положения обаче не се печелят мачове. Отборът се стара, но нещо не ни достига. Допускаме леки голове, създаваме малко положения, което е притеснително. Не искам да звучи като оправдание, но това, че нямаме стадион, на който да се готвим при нормални условия влияе на играчите. Днес сме на терена с изкуствена настилка, утре тренираме на игрище за ръгби, а това се отразява негативно на футболистите”, заяви на пресконференцията след края на срещата наставникът на Монтана.