Бр. 47 (2603), год. ХХХI, 15 - 21 декември 2020 г. | Начало | Архив | Реклама | За нас | Контакт |

Петьо ПЕТРОВ
Отборът на Кариана завърши наравно 1:1 с Хебър (Пазарджик) в първа среща от XVII кръг на първенството на Втора лига, която е и последна за отбора. След Нова година воденият от треньора Веселин Великов северозападен тим преустановява своето участие в шампионата. Това бе и причината на трибуните на стадиона в село Ерден да има цяла дузина съгледвачи.
Руският наставник на Славия Александър Тарханов бе в компанията на футболния мениджър Мирчо Димитров. Тук бяха още новият старши треньор на Монтана Атанас Атанасов и виртуозът на пряк свободните удари от недалечното ни минало Пламен Гетов. Всичките те следяха изявите на терена на футболистите на Кариана.
Двубоят започна лошо за домакините, които още в 4-та мин. инкасираха гол. Вкара го с глава Живко Петков, след центриране от дясно на Тодор Чаворски. Пет минути по-късно карианци получиха правото да изпълнят дузпа. Евгени Игнатов-Бамзе навърза няколко футболисти на гостите и намери в пеналта Владислав Цеков-Каската, който бе повален на тревата от Томислав Папазов, а главният съдия Васимир Ел-Хатиб посочи бялата точка. Щатният изпълнител Николай Дичев обаче стреля в напречната греда.
Последваха силни минути за Хебър и отлични намеси под рамката на Павел Станев. Първо стражът на Кариана спаси далечен шут на Ивайло Тодоров, след това отчая останалият сам срещу него Октай Хамдиев, а малко преди почивката отрази и удар на Живко Хаджиев. В 51-та мин. пък Чаворски пробва хитро да го прехвърли, но топката премина над вратата.
Това бе сигнал за футболистите на Кариана, които натиснаха и в 66-та мин. успяха да изравнят. Тогава Влади Цеков засече с глава центриране на Мартин Николов и направи Александър Любенов безпомощен. Две минути по-късно Николов бе спрян непозволено в наказателното поле от Октай Хамдиев и съдията не се поколеба да отсъди втора дузпа за домакините. Този път зад топката застана капитанът Евгени Игнатов, който литна вратаря, но стреля в аут. В добавеното време Игнатов можеше да изкупи грешката си, но битата от него топка срещна напречната греда.