Бр. 47 (2603), год. ХХХI, 15 - 21 декември 2020 г. | Начало | Архив | Реклама | За нас | Контакт |

Берое нанесе първа загуба на Монтана в “А” група
Баскетболистките на Монтана допуснаха първата си загуба в първенството на “А” група. В среща от VIII кръг, играна пред празни трибуни в зала “Младост”, възпитаничките на треньора Стефан Михайлов бяха надиграни със 72:57. Ден по-рано те победиха същия съперник с 91:79, но в отложена среща от първия кръг на турнира на Адриатическата лига. В четвъртък, 17 декември, двата отбора се срещат отново, но този път в Стара Загора (VIII кръг АЛ).
Двубоят в монтанската зала започна лошо за домакините, които в първите 6 минути бяха вкарали едва две точки, срещу 17 на заралийки. Те допуснаха много грешки, не успяха да се справят в борбата под двата коша, не им спореше и едно от силните им оръжия - стрелбата от далечно разстояние. Във втората част Монтана подобри играта си и на полувремето изоставаше само с 6 т. Малко след почивката авансът на гостите бе сведен на 4 т., но последва нов срив. Димана Макариева бе най-резултатна за домакините с 13 т., Виктория Стойчева добави 10 т. Американката Сара Бут и Гергана Иванова се отличиха с по 14 т. за Берое.