Бр. 47 (2603), год. ХХХI, 15 - 21 декември 2020 г. | Начало | Архив | Реклама | За нас | Контакт |

Голов трилър на стадион „Огоста“
В един невероятно луд мач, с почивка от един час между двете полувремена, Монтана загуби драматично с 3:4 домакинската си среща с Царско село при четвъртия дебют на Атанас Атанасов начело на северозападния тим. Футболистите на двата отбора и тримата рефери излязоха с екипи с лика на Никола Спасов, а двубоят на стадион “Огоста” започна с минута мълчание в памет на треньора, напуснал този свят точно преди две седмици.
Първата опасност се разигра пред вратата на Марин Орлинов в 5-та мин., но стражът на монтанци спаси волето с левачката на Андерсон Кордейро. Бърза атака Дани Кики -Тони Тасев завърши с вял удар на Борислав Балджийски в 22-та мин. Малко след това домакините поискаха дузпа, но при повторението се видя, че топката среща тялото, а не ръката на Реян Даскалов. Точно след половин час игра гостите изпълниха три последователни корнера, като при последния Александър Башлиев отклони с глава в собствената си врата. В 36-та мин. “царете” удвоиха. Тогава Иван Михов не прецени добре летежа на силно изритана топка, тя стигна до Стефан Христов и той останал очи в очи с вратаря не сгреши.
Второто полувреме започна с цял час закъснение. Силният сняг, който заваля над стадиона, направи така, че очертанията да не се виждат. Пред варианта срещата да бъде отложена с 24 часа, бе приет компромисен, линиите да бъдат повторно начертани с червена боя. След като такава бе намерена и положена главният съдия Георги Кабаков поднови мача.
От забавянето на играта по-бързо се ориентираха футболистите на Монтана. В 49-та мин. Сергей Георгиев свали топката с глава на Бари Билал и той с мощен шут я изпрати покрай вратаря Джони Пласид. Малко след това стражът на Царско село отрази майсторско изпълнение от фаул на Тони Тасев. В 64-та мин. домакините изравниха, след като Мартин Кавдански в опита си да избие прати кълбото в крака на съотборника си Антонио Георгиев и от там то отиде във вратата.
Само три минути по-късно Дилан Мартенс с мощен удар от границата на пеналта опъна мрежата зад Марин Орлинов за 2:3. В 77-та мин. Бари засече центриране на Тасев, вратарят изби, но топката спря в снега точно на голлинията. В 83-та мин. Мартин Кавдански изкупи донякъде грешката си, защитникът на гостите бе оставен непокрит и с удар от близо направи 2:4. Във втората минута на добавеното време Владимир Айтов литна двама футболисти на съперника и оформи крайния резултат.