Бр. 31 (2680), год. ХХХIII, 9 - 15 август 2022 г. | Начало | Архив | Реклама | За нас | Контакт |

Петьо ПЕТРОВ
Монтана записа втора поредна домакинска победа, след като се наложи трудно с 2:1 над Беласица (Петрич). И трите гола паднаха през втората част, когато на стадион “Огоста” позахладня. За монтанци се отличиха нападателите Мехди Уамри и Владислав Цеков-Каската, след като и петте гола от началото на сезона бяха вкарани от дефанзивни футболисти - халфа Йордан Йорданов (4) и защитника Димитър Буров.
Гостите изненадващо бяха по-активни до почивката и създадоха по-чистите ситуации за гол. Първата обаче бе пред тяхната врата. В 15-та мин. след центриране от ляво на Димитър Буров Мехди Уамри овладя топката на гърди, но с гръб към вратата, след което опита нещо като задна ножица. След половин час игра силен шут на Айвън Ангелов срещна напречната греда, топката тупна около голлинията и вратарят Петров я улови. Малко след това стражът на монтанци се наложи да излиза извън наказателното си поле, за да спира контраатака на излизащия сам срещу него Мариян Вангелов. Домакините отговориха с удар с глава на Димитър Пройчев, който не затрудни Кирил Георгиев. В добавеното време Валентин Костов стреля с глава, но в аут.
Старши треньорът на Монтана Антони Здравков направи две смени на полувремето, като в игра влязоха Айтов и Цеков-Каската. В 50-та мин. пък Даниел Стоянов замени принудително капитана на монтанци Иван Михов, който се контузи. Домакините заиграха по-агресивно и това даде резултат. В 54-та мин. Тони Иванов пусна извеждащ пас към Мехди Уамри, който се пребори със защитник на Беласица и шутира неспасяемо в долнния ляв ъгъл. 2:0 направи Влади Цеков в 66-та мин. Тогава Идрисс Фудил нанесе силен удар с поразяващата си левачка, вратарят изби, но топката попадна у 22-годишният нападател, който от малък ъгъл я изпрати под гредата. Малко след това се наложи Петров да се намесва с атрактивен плонж. Вратарят обаче нямаше какво да направи три минути преди края на редовното време, когато след центриране от ляво резервата Димитър Иванов бе оставен непокрит и с помощта на лявата греда вкара почетния гол за новака в групата.
след мача:
От играта на отбора през първото полувреме не съм доволен. Не бяхме агресивни нито в атака, нито в защита. Не успяхме да се ориентираме добре при далчените пасове на противника към двата фланга. Не създадохме чисти ситауции за гол, хубавото е, че не допуснахме такива и пред нашата врата. След почивката свалихме топката, започнахме да си подаваме по земя и всичко си дойде на мястото. Вкарахме две красиви попадения, хубаво изиграни, добре изработени и като цяло съм доволен от поведението на отбора през второто полувреме. Бях принуден да направя две смени, оплакванията на Мартин Сандов и Иван Михов са от болки в бедрото, надявам се да не са сериозни. Това наложи да променим и схемата на игра, но всички футболисти, които се включиха от пейката се справиха добре. Сега ни предстои тежко гостуване в Перник, надявам се трамвите на Сандов и Михов да отшумят. Даниел Пехливанов все още не е готов за игра, според мен ще мога да разчитам на него след мача с Миньор. Що се отнася до другият ни футболист, който се възстановява от операция на коляното - Боби Дамянов, той ще започне тренировки чак от септември.
Иво Тренчев (ст. треньор на Беласица):Първото полувреме играхме по-добре, това бе едно полувреме на надхитряне и ние се справихме добре, можехме да отбележим и гол. След почивката и двата отбора промениха схемата. Домакините вкараха два гола и аз не си спомням да са имали други ситуации пред нашата врата. Не съм доволен от съдийството. При първия гол имаше игра с ръка на техен футболист, при което последва контраатака и те ни отбелязаха. При втория - момчетата ми казаха в съблекалнята, че е имало засада. Ние сме новак в групата и все още се ориентираме в обстановката. Монтана е отбор с традиции, който преследва високи цели.
***
Монтана - Беласица (Петрич) 2:1
Монтана: Петър Л. Петров, Мартин Сандов (46-Владимир Айтов), Иван Михов-кап. (50-Даниел Стоянов), Димитър Буров, Михаил Минков, Йордан Йорданов, Иван-Йоанис Атанатос (46-Владислав Цеков), Идрисс Фудил (86-Стефан Каменов), Димитър Пройчев (65-Емануил Личев), Мехди Уамри, Тони Иванов. Треньор: Антони Здравков.
Беласица: Кирил Георгиев, Атанас Карачоров (63-Атанас Чепилов), Валентин Костов, Мартин Русков, Аспарух Шамкалов, Владимир Гогов, Айвън Ангелов (85-Живко Димитров), Марти Таушанов-кап. (72-Симеон Бояджиев)), Илия Карапетров (72-Димитър Иванов), Аспарух Смилков, Мариян Вангелов (72-Георги Станимиров). Треньор: Иво Тренчев.
Голмайстори: 1:0 Мехди Уамри (54), 2:0 Владислав Цеков (66), 2:1 Димитър Иванов (87).
Главен съдия: Геро Писков.
Асистенти: Димитър Димитров, Виктор Кукуянов.
Жълти картони: Димитър Пройчев, Владислав Цеков (Монтана); Валентин Костов (Беласица).
Стадион: “Огоста”-500 зрители.
***
Втора професионална лига, IV кръг:
Монтана Беласица 2:1
1:0 Мехди Уамри (54), 2:0 Владислав Цеков (66), 2:1 Димитър Иванов (87)
Янтра - Литекс 0:0
Лудогорец II - Спартак 1:0
1:0 Цветослав Петров (45)
Добруджа - Струмска слава 1:1
0:1 Денислав Мицаков (13), 1:1 Денислав Ангелов (90)
Етър Марица 3:1
1:0 Николай Янков (67), 1:1 Симеон Вешев (74), 2:1 Живко Петков (82), 3:1 Даниел Младенов (86-дузпа)
Крумовград - ЦСКА 1948 II 1:1
0:1 Валентин Йосков (38), 1:1 Мариян Тонев (45)
Витоша Спортист 1:2
0:1 Ариф Ферадов (23-дузпа), 1:1 Емил Гъргоров (57), Илия Русинов (87)