Имоти

eXTReMe Tracker

Монтанци с трето равенство далеч от стадион „Огоста“
Петьо ПЕТРОВ
Отборът на Монтана не успя да запише победа и при третото си гостуване от началото на сезона. Воденият от треньора Антони Здравков тим си тръгна с точка от Радомир, завършвайки 0:0 с лидера в класирането на Втора лига Струмска слава в откриващата среща от VII кръг. Така домакините продължават без загуба в първенството (4-3-0), а монтанци се изкачиха на третото място в таблицата с актив от 12 точки, колкото има и вторият Етър.
Двата отбора направиха изключително здраво първо полувреме, в което гостите на два пъти бяха много близо до откриването на резултата, като и при двете ситуации бяха замесени защитници. Първо Димитър Буров напредна от ляво и нанесе силен удар, но на метър от голлинията топката рекошира в бедрото на футболист на домакините и излезе в аут. След това пък капитанът Иван Михов, който се завърна в игра след контузиия, засече с глава центриране от фаул, но вратарят Драгомир Петков показа рефлекс и изби. През първите 45 минути радомирци разчитаха предимно на изсипани топки в наказателното поле, които не затрудниха отбраната на монтанци.
След почивката имаше повече битка на терена, който с всяка измината минута ставаше все по-тежък. Липсваха обаче чистите ситуации за гол. Тони Иванов и влезлият на мястото на юношата Ивелин Георгиев Даниел Пехливанов се отличиха с по един пропуск за Монтана. От своя страна домакините, създадоха няколко мелета пред Петър Л. Петров, които не доведоха до нищо. В крайна сметка двата отбора си поделиха точките.