Бр. 34 (2683), год. ХХХIII, 30 август - 5 септември 2022 г. | Начало | Архив | Реклама | За нас | Контакт |

Спорт
Имоти

eXTReMe Tracker

13-годишен с дебют за Миньор-Кипровец
Миньор-Кипровец (Чипровци) спечели и втората си контролна среща от лятната предсезонна подготовка. Без куп ключови футболисти миньорци се наложиха на собствен терен с 3:2 над Монтана U17, с треньор Бисер Ефремов. Малките монтанци поведоха в 40-та мин. след точно изпълнена дузпа от Ивайло Тодоров.
След почивката чипровчани вдигнаха темпото и в 57-та мин. след самостоятелен рейд Денис Димитров възстанови равенството. Малко след това Владимир Марков удвои, а четири минути преди края на мача Росен Иванов-Роко се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите и се разписа за 3:1. С втория си гол за младите таланти на Монтана Ивайло Тодоров оформи крайния резултат в добавеното време.
13-годишният Алекс Мутаров направи дебют за домакините, обирайки овациите на публиката. Едно полувреме на вратата записа и новото попълнение от Монтана Мартин Петков, за когото това бе първи мач за бойкия тим от Чипровци. След три години отново екипа на Миньор-Кипровец облече и един от най-талантливите млади спортни журналисти в България Борислав Орлинов.
Следващата неделя на стадиона в Чипровци очакват Балкан (Белоградчик). Монтана пък е домакин на Етър на старта на новия сезон в първенството на зона “Велико Търново” за юноши до 17 години. По настояване на футболната централа в старопрестолния град двубоят ще се играе в понеделник, 5 септември, от 17:00 часа.